Zespół Centrum Wsparcia oraz dr Monika Knefel pozują do zdjęcia na tle slajdu z nazwą projektu i szkolenia oraz logotypami.

“Podstawy zagadnień trenera pracy z elementami coachingu dla osób z niepełnosprawnościami” – szkolenie

Logotypy unijne projektu
W dniach 30.11.2023 r. – 01.12.2023 r. pracownicy Centrum Wsparcia uczestniczyli w szkoleniu “Podstawy zagadnień trenera pracy z elementami coachingu dla osób z niepełnosprawnościami” zorganizowanym w ramach realizacji projektu “Uniwersytet otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnościami” przez partnera projektu Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z definicją i technikami coachingu, jego rolą we wspieraniu rozwoju osobistego, sposobami motywowania studentów z niepełnosprawnościami, a także cechami jakimi powinien dysponować coach. Pogłębili wiedzę na temat skutecznych strategii komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami, w tym komunikacji niewerbalnej. Poznali znaczenie akceptacji i empatii w procesie coachingu, a także różnice między coachingiem a mentoringiem oraz jego korzyści dla osób z niepełnosprawnościami.
Podczas części warsztatowej zostały zaprezentowane studia przypadków, a uczestnicy mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach doskonalących aktywne słuchanie a także jak budować zaufanie i motywować studenta z niepełnosprawnością. Czas spędzony na szkoleniu był czasem efektywnym i owocnym, a zdobyta wiedza z pewnością będzie przydatna w codziennej pracy z osobami ze szczególnymi potrzebami.

Data publikacji: 5 grudnia 2023; Autor: Sebastian Grabek