Zajęcia alternatywne Wychowania Fizycznego dla studentów z niepełnosprawnościami

Student posiadający aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zgłasza się do Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami (CWOzN) ul. Śląska 11A w celu otrzymania druku zaświadczenia, który wypełnia lekarz prowadzący. Zaznacza on, które z podanych form aktywności ruchowej są wskazane dla studenta. Wypełnione przez lekarza zaświadczenie student ma obowiązek dostarczyć do CWOzN w terminie do 15 października (w I semestrze) lub do 15 marca (w II semestrze).

Studenci, którzy w poprzednim roku akademickim składali zaświadczenie lekarskie i ich stan zdrowia się nie zmienił, nie muszą dostarczać tego dokumentu ponownie.

Student zobowiązany jest do kontaktu e-mailowego z pracownikiem Uniwersyteckiego Centrum Sportu jdrezno@ujk.edu.pl celem zalogowania na zajęcia podając: imię i nazwisko, numer albumu, kierunek i rok studiów oraz wybraną formę zajęć alternatywnych z wf.

STUDENCI Z ORZECZENIEM O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI NIE LOGUJĄ SIĘ SAMI NA WF.

Student ma do wyboru alternatywne formy zajęć wf:

• ćwiczenia w wodzie oraz nauka i doskonalenie pływania,
  • ćwiczenia kształtujące oraz ćwiczenia muzyczno-ruchowe,
  • nordic walking.

Podstawą zaliczenia dla studentów z niepełnosprawnościami jest:

• punktowy system oceniania,
  • uczestnictwo w jednej z form samokształcenia według wyboru studenta,
  • zajęcia teoretyczne wskazane przez Studium,
  • pomoc przy organizacji rozrywek uczelnianych i zawodów sportowych,
  • praca pisemna z zakresu kultury fizycznej.

Terminy zajęć alternatywnych z wychowania fizycznego w roku akademickim 2023/2024:

Ćwiczenia usprawniające i korekcyjne (zajęcia na siłowni):
Uniwersyteckie Centrum Sportu UJK ul. Uniwersytecka 21 – zbiórka przy portierni
czwartki: 11:00 – 12:30

Zajęcia na pływalni:
Pływalnia “ORKA” ul. Kujawska 18
piątki: 08:30 – 10:00

Nordic walking:
zbiórka pod Uniwersyteckim Centrum Sportu ul. Uniwersytecka 21 – zbiórka przy portierni (zajęcia terenowe)
piątki: 11:00 – 13:15

Data publikacji: 6 października 2020; Autor: Sebastian Grabek