Rysunek kobiety, która ma na sobie ciemne okulary, a w lewej ręce trzyma laskę, którą wyczuwa płytkę brailowską. Obok jest napis w Brailu: Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych".

13 listopada – Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Międzynarodowy Dzień Niewidomych to czas, kiedy zaznajamia się pełnosprawnych ludzi z przeszkodami, które na swojej drodze każdego dnia spotykają niewidomi. Tego dnia w roku 1745 urodził się francuski pedagog Valentin Haüy. Założył on pierwszą szkołę dla niewidomych w Paryżu.
Z tej okazji pragniemy życzyć wszystkim osobom z dysfunkcją narządu wzroku, by mogli zawsze czuć się dobrze w otaczającym ich środowisku, które, mamy nadzieję, z dnia na dzień będzie coraz bardziej dostępne, a świat będzie tworzyć narzędzia, dzięki którym rzeczywistość niewidomych stanie się bardziej przyjazna.

Po więcej informacji o Międzynarodowym Dniu Niewidomych zapraszamy na stronę internetową.

Data publikacji: 13 listopada 2023; Autor: Sebastian Grabek