O Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami wspiera osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności i umożliwia im równy dostęp do oferty dydaktycznej uczelni. Dążymy do tego aby każdy miał równe szanse i nie był ograniczany w możliwości pełnego uczestniczenia w życiu społeczności akademickiej z powodu niepełnosprawności lub trudności w uczeniu się.

Wspieramy:

• Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz osoby przewlekle chore;
  • Osoby ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się;
  • Osoby, których niezdolność do pełnego uczestnictwa w zajęciach spowodowana jest nagłą chorobą lub utratą sprawności z powodu wypadku.

Oferta dla studentów:

• udzielamy informacji o możliwości wsparcia w studiowaniu,
  • informujemy o stypendiach oraz innych świadczeniach dla studentów z niepełnosprawnościami.
  • wspieramy różne formy aktywności naukowej, kulturalnej i społecznej studentów z niepełnosprawnościami.

Oferujemy pomoc w rozwiązywaniu problemów z funkcjonowaniem na uczelni, związanych z niepełno­sprawnością w tym między innymi:

• dostosowanie formy egzaminu do potrzeb studenta w porozumieniu z egzaminatorem,
  • adapta­cję materiałów dydaktycznych,
  • możliwość udostępnienia sprzętu specjalistycznego, w tym laptopów, lup elektronicznych i dyktafonów,
  • zapewniamy transport na zajęcia dydaktyczne.

Oferta dla kandydatów na studia:

• udzielamy informacji o możliwo­ściach studiowania osób z niepełno­sprawnościami w Uniwersytecie,
  • współpracujemy przy organizacji procesu rekrutacji na studia poprzez uwzględnienie potrzeb wynikających z niepełnosprawności.

Oferta dla pracowników Uniwersytetu:

• udzielamy konsultacji w zakresie wspierania osób z niepełno­sprawnościami w procesie studiowania,
  • organizujemy i współorganizujemy szkolenia oraz warsztaty w zakresie wyrównywania szans w studiowaniu osób z niepełno­sprawnościami,
  • oferujemy pomoc we wprowadzaniu i stosowaniu rozwiązań alternatywnych wobec studentów z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty wszystkich studentów i doktorantów, którzy potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w przestrzeni akademickiej. Do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, wszelkie informacje udzielane pracownikom Centrum są objęte zasadą poufności, a konsultacje odbywają się w warunkach zapewniających pełną dyskrecję.

Informacje o Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami w Polskim Języku Migowym

Data publikacji: 14 stycznia 2022; Autor: Sebastian Grabek