IDOL 2020 dla pana Pawła Słowika

W dniu 26 października 2020 roku na konferencji “ZAMKNIJ OCZY, ZOBACZ WIĘCEJ – ŚWIAT OTWARTY DLA NIEWIDOMYCH” ogłoszono zwycięzców etapu regionalnego konkursu IDOL Fundacji Szansa dla Niewidomych. W kategorii IDOL Środowiska główna nagrodę zdobył pan Paweł Słowik, student II roku II stopnia fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Pan Paweł Słowik to działacz i wolontariusz. Już w szkole podstawowej współorganizował pierwsze koncerty dla WOŚP. W 2003 był jednym z liderów akcji ratowania Krakowskiej Szkoły Masażu przed przeprowadzką do Nowej Huty. Obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje, w którym zajmuje się m.in. dostępnością przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. To autor wielu poprawek do kieleckich standardów dostępności. Walczył o powołanie pełnomocnika Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Działa również jako sekretarz Społecznej Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Kielcach.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: 30 października 2020; Autor: Sebastian Grabek